בית פרטי בדרום הארץ

תאריך התחלה: 24/07/2016 

תאריך סיום משוער: 02/05/2017 

בקיץ 2016 הגיעו אליי לסטודיו זוג צעיר בשנות ה-30 לחייהם, הם בדיוק החלו לבנות את ביתם הראשון בקיבוץ בדרום הארץ וחשבו להיעזר במעצבת פנים. בשלב זה הם עוד לא בדיוק הבינו מה זה אומר.. "מעצבת פנים" - לי אישית זה נראה טריוויאלי, אבל מסתבר שזה לא כזה ברור לכולם - למה בעצם צריך את הדבר הזה? לא יעבור הרבה זמן עד שהם יגלו ויבינו את התשובה לשאלה הזו...  

חייבת להודות שברגע הראשון היססתי, מעולם לא הרחקתי כל כך עבור פרוייקט. לאחר כמה דקות של שיחה איתם, הבנתי שזה הולך להיות שווה כל רגע וכל קילומטר. 

החיבור היה מידי. הסגנון, הצבעים, האווירה שהם ביקשו לייצר - הכל התחבר לי כמו פאזל, כאילו היה זה הבית שלי. ולא פחות חשוב - הכימיה בינינו הייתה מדהימה! 

החלטנו שממשיכים יחד אל תוך התהליך המורכב והמופלא הזה של עיצוב הבית, וקבענו מיד פגישה נוספת...

01

הפגישה השניה שלנו עסקה בהיכרות מעמיקה יותר. מהחלומות הכי גדולים ועד הפרטים הכי קטנים כמו מי ישן באיזה צד של המיטה, מה הדברים שהכי מפריעים להם היום בבית ואיפה הם רואים את עצמם בעוד 5 שנים. ולא - לא מדובר באימון להעצמה אישית - אלא בעיצוב מחושב ואיכותי שיתן שקט לפחות ל10 השנים הבאות.

השלב הבא היה איסוף אינטנסיבי של חומרים, תמונות השראה, רעיונות וצורות שלאט לאט התחילו לקבל ביטוי בתכנון של הבית. 

הסגנון והחזון היה בית בסגנון קצת תעשייתי, קצת מודרני, ניקיון מינימליסטי ונגיעה סקנדינבית... נשמע מסובך? בשביל זה אני פה! :) 

צירפתי חלק קטנטן מלוח ההשראה שלנו... כל שבוע נוספות לשם עוד ועוד תמונות, רעיונות ומקורות השראה. אני אוהבת שהלקוחות שותפים פעילים בתהליך! במיוחד כשהטעם כל כך משובח... 

02

בזמן שגיבשנו את הקונספט העיצובי של הבית, בשטח השלד החל לרקום עור וגידים (או בטון וברזלים...) 

מדידות, קידוחים, יציקות ולאט לאט מתחילים לראות בית! מרגש אותי כל פעם מחדש להגיע ולראות את ההתקדמות... כל השיחות, התכניות, החיפושים והרעיונות מתעוררים לחיים והופכים למשהו אמיתי ומוחשי. 

03

תהליך עיצוב הבית מורכב מאינספור בחירות והחלטות. וכאן ההכרחיות של מעצב/ת פנים באה לידי ביטוי בצורה הכי חזקה. 

יחד עם לקוחותיי האהובים ישבנו וחשבנו על כל הפרטים הקטנים, זאת כמובן לאחר שהצגתי בפניהם את מגוון האפשרויות השונות הקיימות בשוק. 

איזה רצפה? בטון מוחלק? אריחים? פרקט? כאשר לכל בחירה כזאת יש "תת-בחירה" לדוגמא - החלטנו ללכת על רצפת בטון מוחלק בחלל הציבורי שבקומת הכניסה - השלב הבא הוא לבחור גוון לבטון, טקסטורה, חלוקות והכי חשוב - בעל מקצוע איכותי וסופר מקצועי. 

לאחר שבחרנו את מגוון החומרים בהם נשתמש בבית - בטון חשוף, עץ טבעי, ברזל ועוד... נכנסנו לתכנון פרטי הנגרות הקבועים - מטבח, ארונות בגדים, ארונות אמבטיה ועוד. גם כאן נדרשנו לקבל החלטות רבות וחשובות שמטרתן - להתאים את הבית לדייריו, גם מבחינת הנראות, וגם מבחינה פונקציונלית.

בתכנון פרטי נגרות נכון נכנסים לרזולוציות הכי קטנות שיש - איזה בגדים יש לכם? כמה תליה? כמה קיפול? כמה נעליים? באיזה כלים אתם משתמשים במטבח? באיזה תדירות מארחים? ועוד המון המון שאלות שיעזרו לי לתכנן את הפרטים בצורה הטובה והנכונה ביותר. 

הלקוחות שלי טענו שמעולם לא התעניינו בהם ככה. 

04

תמונה שצילמתי בביקור בספריית החומרים במוזיאון העיצוב חולון, לשם נסעתי כדי לקבל השראה ולבדוק חומרים חדשים שעוד לא התנסיתי בהם. 

בעולם המודרני שאנחנו חיים בו, חידושים קורים כל הזמן, במיוחד בתחום הבניה והעיצוב. חומרים חדשים, טכניקות מיוחדות... חשוב להישאר מעודכנים! אני עושה את זה ע"י שיטוט מתמיד באתרי עיצוב בינלאומיים, מגזינים, מוזיאונים, בעלי מקצוע ועוד ועוד. 

הפרק הבא יתפרסם בקרוב ויעסוק בתאורה ובסטיילינג! 

הולך להיות מעניין...

אהבתם? שתפו! 

© 2016 Created by Shir Shtaigman.